Vásároljon most, fizessen később
Vásároljon most, fizessen később

Élvezze a Lightswing® azonnal

30 nap, hogy meggondolja magát
30 nap, hogy meggondolja magát

Így van időd gondolkodni rajta

Rendeljen 16:00 óra előtt az aznapi szállításhoz
Rendeljen 16:00 óra előtt az aznapi szállításhoz

Még aznap elkészítjük a megrendelését

Feltételek és kikötések

1. cikk - Fogalommeghatározások

A jelen Általános Szerződési Feltételekben a következő kifejezések a következő jelentéssel bírnak:

1. Kiegészítő megállapodás: olyan megállapodás, amelynek keretében a Fogyasztó távollevők között kötött szerződéssel kapcsolatban termékeket, digitális tartalmakat és/vagy szolgáltatásokat szerez be, és ezeket az árukat, digitális tartalmakat és/vagy szolgáltatásokat a Vállalkozó vagy egy harmadik fél és a Vállalkozó közötti megállapodás alapján a Vállalkozó vagy egy harmadik fél szállítja;
2. Gondolkodási idő: az az időszak, amely alatt a Fogyasztó élhet elállási jogával;
3. Fogyasztó: az a természetes személy, aki nem a kereskedelmi, kereskedelmi, kézműves vagy szakmai tevékenységéhez kapcsolódó célból jár el;
4. Nap: naptári nap;
5. Digitális tartalom: digitális formában előállított és átadott adat;
6. Folyamatos teljesítési szerződés: olyan szerződés, amely áruk, szolgáltatások és/vagy digitális tartalom adott időszakban történő szállítására szolgál;
7. Fenntartható adathordozó: minden olyan eszköz, beleértve az e-mailt is, amely lehetővé teszi a Fogyasztó vagy a Vállalkozó számára, hogy a személyesen neki címzett információkat olyan módon tárolja, amely lehetővé teszi a jövőbeni betekintést és felhasználást az információ rendeltetésének megfelelő időtartam alatt, és amely lehetővé teszi a tárolt információk változatlan formában történő reprodukálását.
8. Elállási jog: a Fogyasztó lehetősége, hogy a gondolkodási időn belül ne folytassa a távollevők közötti megállapodást;
9. Vállalkozó: az a természetes vagy jogi személy, aki a Stichting Webshop Keurmerk tagja, és aki a Fogyasztóknak termékeket, digitális tartalmakhoz (hozzáférést) és/vagy szolgáltatásokat nyújt távolról;
10. Távollevők közötti szerződés: a Vállalkozó és a Fogyasztó által a termékek, digitális tartalmak és/vagy szolgáltatások távértékesítésére szolgáló szervezett rendszer keretében kötött szerződés, amelyben a szerződés megkötéséig egy vagy több távközlési technológia kizárólagos vagy kiegészítő használata történik;
11. Elállási formanyomtatvány: az 1. függelékben szereplő európai elállási formanyomtatvány;
12. Távközlő technológia: olyan eszköz, amelyet a szerződés megkötésére használnak anélkül, hogy a Fogyasztó és a Vállalkozó egyidejűleg ugyanazon a helyen tartózkodna.

cikk - A vállalkozó személyazonossága

Illumade BV
Legedyk 4
8935 DG Leeuwarden
+31 0 854019637
contact@illumade.com
Kereskedelmi kamarai szám; 60513942
HÉA-azonosítószám; NL853943618B01

Ha a vállalkozó tevékenysége vonatkozó engedélyezési rendszer hatálya alá tartozik: a felügyelő hatóságra vonatkozó információk;

Ha a vállalkozó szabályozott szakmát gyakorol:

  • az a szakmai szövetség vagy szakmai szervezet, amelynek tagja
  • a szakma megnevezését, az EU-ban vagy az Európai Gazdasági Térségben található helyet, ahol a szakmát megszerezték
  • hivatkozás a Hollandiában alkalmazandó szakmai gyakorlat szabályaira, valamint információ arról, hogy hol és hogyan lehet hozzáférni ezekhez a szakmai gyakorlatra vonatkozó szabályokhoz.

cikk - Alkalmazhatóság

  1. A jelen Általános Szerződési Feltételek a Vállalkozó minden ajánlatára, valamint a Vállalkozó és a Fogyasztó által kötött minden távollevők között kötött szerződésre vonatkoznak.
  2. A távollevők között kötött szerződés megkötése előtt a Vállalkozó a lehető leghamarabb és ingyenesen hozzáférhetővé teszi a jelen Általános Szerződési Feltételek szövegét. Ha ez ésszerűen nem lehetséges, a Vállalkozónak a távollevők között kötött szerződés megkötése előtt jeleznie kell, hogy az Általános Szerződési Feltételek milyen módon tekinthetők meg, és hogy kérésre díjmentesen megküldi azokat.
  3. Ha a távollevők között kötött szerződés elektronikus úton jön létre, a jelen Általános Szerződési Feltételek szövege az előző pontban foglaltaktól eltérően és a távollevők között kötött szerződés megkötése előtt elektronikus úton is eljuttatható a Fogyasztónak oly módon, hogy azt a Fogyasztó könnyen tárolhassa hosszú távú adathordozón. Ha ez ésszerűen nem lehetséges, akkor meg kell jelölni, hogy az Általános Szerződési Feltételek hol tekinthetők meg elektronikusan, és hogy a Fogyasztó kérésére a távollevők között kötött szerződés megkötése előtt elektronikus úton vagy más módon ingyenesen megküldik a Fogyasztónak;
  4. Abban az esetben, ha a jelen Általános Szerződési Feltételeken túlmenően speciális termék- vagy szolgáltatási feltételek is alkalmazandók, a második és harmadik bekezdést kell megfelelően alkalmazni, és ellentmondásos feltételek esetén a Fogyasztó mindig a számára legkedvezőbb vonatkozó rendelkezést alkalmazhatja.

cikk - Az ajánlat

  1. Ha egy ajánlat korlátozott időtartamú, vagy ha bizonyos feltételek vonatkoznak rá, azt az ajánlatban kifejezetten fel kell tüntetni.
  2. Az ajánlat tartalmazza a kínált termékek, digitális tartalmak és/vagy szolgáltatások teljes és pontos leírását. A leírás kellően részletes ahhoz, hogy a Fogyasztó megfelelően értékelni tudja a termékeket, illetve a szolgáltatásokat és/vagy a digitális tartalmat. Ha a Vállalkozó képeket használ, azok a valóságnak megfelelő képek a kínált termékekről és/vagy szolgáltatásokról. Az ajánlatban szereplő nyilvánvaló hibák vagy tévedések nem kötik a Vállalkozót.
  3. Minden ajánlat olyan információkat tartalmaz, amelyekből a fogyasztó számára egyértelmű, hogy milyen jogok és kötelezettségek kapcsolódnak az ajánlat elfogadásához.

5. cikk - A szerződés

  1. A 4. bekezdésben foglalt rendelkezésekre is figyelemmel a szerződés akkor válik érvényessé, amikor a Fogyasztó elfogadta az ajánlatot és teljesítette a meghatározott feltételeket.
  2. Ha a Fogyasztó elektronikus úton fogadta el az ajánlatot, a Vállalkozó haladéktalanul visszaigazolja az ajánlat elektronikus úton történő elfogadásának kézhezvételét. Amíg az említett elfogadás kézhezvételét nem erősítik meg, a Fogyasztó elállhat a szerződéstől.
  3. Ha a szerződés elektronikus úton jön létre, a Vállalkozó megfelelő technikai és szervezési biztonsági intézkedéseket tesz az elektronikus adattovábbítás érdekében, és biztonságos webes környezetet biztosít. Ha a Fogyasztó elektronikus úton fizethet, a Vállalkozó megfelelő biztonsági intézkedéseket tart be.
  4. A Vállalkozó a törvényes keretek között információt gyűjthet a Fogyasztó fizetési kötelezettségeinek teljesítésére vonatkozó képességéről, valamint a távollevők között kötött szerződés felelősségteljes megkötése szempontjából lényeges minden tényről és tényezőről. Ha e vizsgálat eredményei alapján a Vállalkozónak alapos okai vannak a szerződés megkötésének megtagadására, jogszerűen jogosult a megrendelést vagy az indoklással alátámasztott kérést visszautasítani, vagy a teljesítéshez különleges feltételeket kötni.
  5. A termék leszállítása előtt a Vállalkozó a termékkel, a szolgáltatással vagy a digitális tartalommal együtt írásban vagy oly módon, hogy a Fogyasztó azt hozzáférhető módon, hosszú távú adathordozón tárolhassa, megküldi a következő információkat:
    1. a Vállalkozó telephelyének látogatási címe, ahol a Fogyasztó bármilyen panaszával kapcsolatba léphet;
    2. azok a feltételek és módok, amelyek mellett és ahogyan a Fogyasztó az elállási jogát gyakorolhatja, vagy adott esetben egyértelmű tájékoztatás arról, hogy mentesül az elállási jog gyakorlása alól;
    3. a meglévő értékesítés utáni szolgáltatásokra és garanciákra vonatkozó információk;
    4. A termék, szolgáltatás vagy digitális tartalom ára, beleértve az összes adót, adott esetben a szállítási költségeket és a fizetés, a szállítás vagy a távollevők között kötött szerződés végrehajtásának módját;
    5. a szerződés elállásának követelményei, ha a szerződés időtartama egy évnél hosszabb vagy határozatlan időre szól.
    6. az elállási formanyomtatványt, ha a Fogyasztónak elállási joga van.
  6. Folyamatos teljesítési szerződés esetén az előző bekezdésben foglaltak csak az első szállításra vonatkoznak.

6. cikk - Elállási jog

Termékek esetében:

  1. A fogyasztó a termékre vonatkozó adásvételi szerződéstől indoklás nélkül, legalább 14 napos gondolkodási időn belül elállhat. A vállalkozó megkérdezheti a fogyasztót az elállás okáról, de nem kényszerítheti az ok(ok) közlésére.
  2. Az 1. alpontban említett gondolkodási idő azon a napon kezdődik, amikor a Fogyasztó vagy az általa előzetesen kijelölt harmadik személy, aki nem a fuvarozó, átveszi a terméket, vagy
    1. ha a Fogyasztó több terméket rendelt ugyanabban a sorrendben: azon a napon, amikor a Fogyasztó vagy az általa kijelölt harmadik személy az utolsó terméket átvette. A Vállalkozó visszautasíthatja a több termékből álló, eltérő szállítási határidővel rendelkező megrendelést, feltéve, hogy erről a Fogyasztót a megrendelési folyamatot megelőzően egyértelműen tájékoztatja.
    2. amennyiben egy termék szállítása több tételből vagy részből áll: az a nap, amelyen a Fogyasztó vagy az általa megbízott harmadik személy az utolsó tételt vagy az utolsó részt átvette.
    3. egy adott időszak alatt történő rendszeres termékszállításra vonatkozó megállapodás esetén: az a nap, amelyen a Fogyasztó vagy az általa kijelölt harmadik fél az első terméket átvette.

A nem fizikai hordozón szállított szolgáltatások és digitális tartalmak esetében:

  1. A Fogyasztó legalább 14 napon belül indoklás nélkül felmondhatja a szolgáltatási szerződést vagy a nem fizikai adathordozón szállított digitális tartalom átadására vonatkozó szerződést. A vállalkozó megkérdezheti a fogyasztót az elállás okáról, de nem kényszerítheti az ok(ok) közlésére.
  2. A 3. cikkben említett gondolkodási időszak a megállapodás megkötését követő napon kezdődik.

Meghosszabbított gondolkodási idő olyan termékek, szolgáltatások és digitális tartalmak esetében, amelyeket nem fizikai hordozón szállítottak, amennyiben nem adtak tájékoztatást az elállási jogról:

  1. Ha a Vállalkozó nem adta meg a Fogyasztónak az elállási jogról szóló, jogszabályban előírt tájékoztatást, vagy nem adta át az elállási formanyomtatványt, a gondolkodási idő az eredeti gondolkodási idő lejárta után tizenkét hónappal jár le, az e cikk előző alpontjaiban meghatározott gondolkodási idővel összhangban.
  2. Ha a Vállalkozó az eredeti gondolkodási idő kezdőnapját követő tizenkét hónapon belül adta meg a Fogyasztónak az előző cikkben említett tájékoztatást, a gondolkodási idő a tájékoztatás Fogyasztó általi kézhezvételének napját követő 14. napon jár le.

7. cikk - A fogyasztó kötelezettségei a gondolkodási idő alatt

  1. Ezen időszak alatt a Fogyasztó köteles a terméket és a csomagolást gondosan kezelni. A Fogyasztó a terméket csak a termék jellegének, tulajdonságainak és hatásának megállapításához szükséges mértékben csomagolhatja ki vagy használhatja. Az irányadó elv az, hogy a Fogyasztó csak olyan módon kezelheti és vizsgálhatja a terméket, ahogyan egy terméket egy üzletben kezelhet.
  2. A Fogyasztó csak a termék értékcsökkenéséért felel, amelyet a termék kezelésének az 1. alpontban megengedettnél szigorúbb módja okozott.
  3. A Fogyasztó nem felel a termék értékcsökkenéséért, ha a Vállalkozó a szerződés megkötése előtt nem adta meg neki az elállási jogról szóló valamennyi jogi tájékoztatást.

8. cikk - A fogyasztó elállási jogának gyakorlása és a költségek

  1. Ha a Fogyasztó él az elállási jogával, erről a gondolkodási időn belül egyértelműen értesítenie kell a Vállalkozót az elállási formanyomtatványon.
  2. A Fogyasztó köteles a terméket a lehető leghamarabb, de az 1. pontban említett értesítést követő naptól számított 14 napon belül visszaküldeni vagy a Vállalkozó (meghatalmazott képviselőjének) átadni. Ezt nem kell megtenni, ha a vállalkozó felajánlotta, hogy maga veszi át a terméket. A Fogyasztó minden esetben betartotta a termék visszaküldésének határidejét, ha a terméket a gondolkodási idő lejárta előtt visszaküldi.
  3. A Fogyasztó köteles a terméket minden szállított tartozékkal együtt, lehetőleg eredeti állapotában és csomagolásában, valamint a Vállalkozó által adott ésszerű és egyértelmű utasításoknak megfelelően visszaküldeni.
  4. Az elállási jog helyes és időben történő gyakorlásának kockázata és a bizonyítási teher a fogyasztót terheli.
  5. A fogyasztó viseli a termék visszaküldésének közvetlen költségeit. Ha a Vállalkozó nem jelezte, hogy a Fogyasztónak kell viselnie ezeket a költségeket, vagy ha a Vállalkozó jelezte, hogy a költségeket maga viseli, a Fogyasztónak nem kell megfizetnie a termék visszaküldésének költségeit.
  6. Ha a Fogyasztó azt követően lép el, hogy előzetesen kifejezetten kérte, hogy a szolgáltatás teljesítését vagy az értékesítésre még nem kész gáz-, víz- vagy villamosenergia-ellátást ne kezdjék meg korlátozott mennyiségben vagy adott mennyiségben a gondolkodási idő alatt, a Fogyasztó köteles a Vállalkozónak a kötelezettségnek az elállás időpontjában már teljesített részével megegyező összeget fizetni a kötelezettség teljes körű teljesítéséhez képest.
  7. A Fogyasztó nem viseli a korlátozott mennyiségben vagy mennyiségben értékesítésre nem előkészített víz-, gáz- vagy villamosenergia-szolgáltatás, illetve a távhőszolgáltatás teljesítésének költségeit, amennyiben
    1. a Vállalkozó nem adta meg a Fogyasztónak a jogszabályban előírt tájékoztatást az elállási jogról, az elállás esetén járó költségtérítésről vagy az elállási formanyomtatványról, vagy
    2. ha a Fogyasztó nem kérte kifejezetten, hogy a szolgáltatás teljesítését vagy a gáz-, víz- és villamosenergia- vagy távfűtés-szolgáltatást a gondolkodási idő alatt kezdjék meg.
  8. A Fogyasztót nem terheli semmilyen költség a nem fizikai adathordozón tárolt digitális tartalom teljes vagy részleges kézbesítéséért, ha
    1. a szállítást megelőzően nem járult hozzá kifejezetten a szerződés teljesítésének a gondolkodási idő lejárta előtti megkezdéséhez;
    2. a hozzájárulás megadásakor nem ismerte el, hogy elállási jogát elveszítette; vagy
    3. a Vállalkozó elmulasztotta megerősíteni a Fogyasztó nyilatkozatát.
  9. Ha a Fogyasztó él az elállási jogával, minden további megállapodás a törvény erejénél fogva megszűnik.

cikk - A vállalkozó kötelezettségei elállás esetén

  1. Ha a vállalkozó az elállásról szóló értesítést elektronikus úton teszi lehetővé, haladéktalanul tértivevényt küld.
  2. A Vállalkozó a lehető leghamarabb, de legkésőbb az elállásról szóló fogyasztói értesítés napját követő 14 napon belül visszatéríti a Fogyasztó által teljesített valamennyi kifizetést, beleértve a Fogyasztó által a visszaküldött termékért felszámított szállítási költségeket is. Hacsak a Vállalkozó nem ajánlja fel, hogy maga veszi át a terméket, várhat a visszafizetéssel addig, amíg a terméket meg nem kapja, vagy amíg a Fogyasztó nem bizonyítja, hogy a terméket visszaküldte, attól függően, hogy melyik következik be előbb.
  3. A Vállalkozónak ugyanazt a fizetési módot kell alkalmaznia, amelyet a Fogyasztó is használt, kivéve, ha a Fogyasztó más fizetési módhoz járul hozzá. A visszatérítés a Fogyasztó számára díjmentes.
  4. Ha a Fogyasztó a legolcsóbb standard szállítási mód helyett a drágább szállítási módot választotta, a Vállalkozónak nem kell megtérítenie a drágább szállítási mód többletköltségeit.

10. cikk - Az elállási jog kizárása

A Vállalkozó a következő termékeket és szolgáltatásokat kizárhatja az elállási jogból, de csak akkor, ha a Vállalkozó ezt az ajánlat megtételekor vagy mindenképpen a szerződés megkötése előtt kellő időben egyértelműen jelezte:

  1. Olyan termékek vagy szolgáltatások, amelyek ára a pénzügyi piac olyan ingadozásainak van kitéve, amelyekre a Vállalkozónak nincs befolyása, és amelyek az elállási időszakon belül bekövetkezhetnek;
  2. Nyilvános árverésen kötött megállapodások. A nyilvános árverés olyan értékesítési módszer, amelynek során a Vállalkozó termékeket, digitális tartalmakat és/vagy szolgáltatásokat kínál fel a Fogyasztónak, aki személyesen jelen van vagy lehetősége van személyesen jelen lenni az árverésen egy árverező irányítása alatt, és amelynek során a nyertes ajánlattevő köteles megvásárolni a termékeket, a digitális tartalmakat és/vagy a szolgáltatásokat.
  3. Szolgáltatási megállapodások, a szolgáltatás teljes körű teljesítését követően, de csak akkor, ha
    1. a teljesítés a Fogyasztó kifejezett előzetes hozzájárulásával kezdődött; és
    2. a Fogyasztó kijelentette, hogy elveszíti elállási jogát, amint a Vállalkozó a szerződést teljes mértékben teljesítette.
  4. Szolgáltatási megállapodások a szállás rendelkezésre bocsátására, ha egy bizonyos végrehajtási időszakot biztosítanak, és nem lakáscélú, áruszállítási, autókölcsönzési és vendéglátási szolgáltatások;
  5. Szabadidős tevékenységekkel kapcsolatos megállapodások, amikor a megállapodásban a teljesítés meghatározott időpontját vagy időtartamát határozzák meg;
  6. A Fogyasztó előírásai szerint gyártott, nem előre gyártott termékek, amelyeket a Fogyasztó egyéni választása vagy döntése alapján állítanak elő, vagy amelyeket egy adott személynek szánnak;
  7. Romlandó vagy korlátozottan tartós termékek.
  8. Olyan lezárt termékek, amelyek egészségügyi vagy higiéniai okokból nem alkalmasak a visszaküldésre, és amelyek pecsétje fel volt törve;
  9. Olyan termékek, amelyek természetüknél fogva visszafordíthatatlanul keverednek más termékekkel;
  10. Olyan alkoholos italok, amelyek árában a szerződés megkötésekor állapodtak meg, de amelyek szállítására csak 30 nap múlva kerülhet sor, és amelyek valós értéke a piaci ingadozásoktól függ, amelyeket a vállalkozó nem tud befolyásolni.
  11. Lezárt hang- és videofelvételek és számítógépes programok, amelyek pecsétjeit a kézbesítés után feltörték;
  12. Újságok, folyóiratok vagy magazinok, kivéve az előfizetéseket;
  13. A digitális tartalom fizikai hordozón kívüli átadása, de csak akkor, ha:
    1. a teljesítés a Fogyasztó kifejezett előzetes hozzájárulásával kezdődött;
    2. a Fogyasztó kijelentette, hogy ezzel elveszíti elállási jogát.

11. cikk - Az ár

  1. Az ajánlatban megadott érvényességi idő alatt a nyújtott termékek és/vagy szolgáltatások árai nem emelkednek, a HÉA-kulcsok változásából eredő árváltozásokra is figyelemmel.
  2. Az előző bekezdéssel ellentétben a Vállalkozó olyan termékeket vagy szolgáltatásokat kínálhat változó áron, amelyek ára a pénzügyi piacnak a Vállalkozó által nem befolyásolható ingadozásainak van kitéve. Az ajánlatban fel kell tüntetni az ingadozás lehetőségét, valamint azt a tényt, hogy a feltüntetett árak irányárak.
  3. A szerződéskötést követő 3 hónapon belüli áremelés csak akkor megengedett, ha az új jogszabályból ered.
  4. A szerződés megkötését követő 3 hónap elteltével csak akkor engedélyezett az áremelés, ha a vállalkozó ezt kikötötte, és
    1. azok jogszabályi előírások vagy kikötések eredménye, vagy
    2. a Fogyasztó jogosult a szerződéstől az áremelés kezdőnapja előtt elállni.
  5. A termékek vagy szolgáltatások nyújtásakor feltüntetett árak az ÁFA-t tartalmazzák.

12. cikk - Megállapodás teljesítése és extra garancia

  1. A Vállalkozó garantálja, hogy a termékek és/vagy szolgáltatások megfelelnek a szerződésnek, az ajánlatban felsorolt specifikációknak, a használhatóság és/vagy megbízhatóság ésszerű követelményeinek, valamint a szerződéskötés napján hatályos törvényi és/vagy hatósági előírásoknak. Megállapodás esetén a Vállalkozó garantálja azt is, hogy a termék a szokásos használaton kívüli használatra is alkalmas.
  2. A Vállalkozó, a beszállítója, a gyártója vagy az importőr által felajánlott kiegészítő garancia soha nem érinti azokat a jogokat és követeléseket, amelyeket a Fogyasztó a Vállalkozóval szemben a Vállalkozó kötelezettségei teljesítésének elmulasztása miatt érvényesíthet, ha a Vállalkozó nem teljesítette a megállapodás rá eső részét.
  3. "Extra garancia" alatt a vállalkozó, a beszállítója, az importőr vagy a gyártó minden olyan kötelezettsége értendő, amelyben a fogyasztóra ruház bizonyos jogokat vagy követeléseket, amelyek a törvényben előírtnál tovább terjednek arra az esetre, ha a vállalkozó nem teljesíti a megállapodás rá eső részét.

13. cikk - Szállítás és végrehajtás

  1. A Vállalkozó a lehető legnagyobb gondossággal jár el a megrendelések könyvelése és a termékmegrendelések teljesítése, valamint a szolgáltatásnyújtásra vonatkozó kérelmek elbírálása során.
  2. A szállítás helye a Fogyasztó által a Vállalkozónak megadott cím.
  3. A jelen Általános Szerződési Feltételek 4. cikkében foglaltak betartásával a Vállalkozó az elfogadott megrendeléseket megfelelő gyorsasággal, de legalább 30 napon belül teljesíti, kivéve, ha más szállítási határidőben állapodtak meg. Ha a szállítás késik, vagy ha egy megrendelés nem, vagy csak részben teljesíthető, erről a Fogyasztót a megrendeléstől számított egy hónapon belül tájékoztatni kell. Ilyen esetben a Fogyasztó jogosult a szerződéstől díjmentesen és esetleges kártérítésre való jogosultsággal elállni.
  4. Az előző bekezdésnek megfelelő visszautasítást követően a Vállalkozó haladéktalanul, de legalább a visszautasítást követő 30 napon belül visszatéríti a Fogyasztó által teljesített kifizetést.
  5. A termékek elvesztésének és/vagy sérülésének kockázatát a Vállalkozó viseli a Fogyasztónak vagy a Fogyasztó által előzetesen kijelölt és a Fogyasztó tudomására hozott képviselőnek történő átadás időpontjáig, kivéve, ha kifejezetten másként állapodtak meg.

14. cikk - Folyamatos teljesítési megállapodások: időtartam, felmondás és megújítás

  1. A Fogyasztó bármikor felmondhatja a határozatlan időre kötött és a termékek (beleértve a villamos energiát is) vagy szolgáltatások rendszeres szállítására vonatkozó szerződést, a felmondási szabályok betartásával és legfeljebb egy hónapos felmondási idővel.
  2. A Fogyasztó bármikor felmondhatja a határozott időre kötött és a termékek (beleértve a villamos energiát is) vagy szolgáltatások rendszeres szállítására vonatkozó szerződést az adott időszak végén, a felmondási szabályok betartásával és legfeljebb egy hónapos felmondási idővel.
  3. A Fogyasztó felmondhatja az előző bekezdésekben említett megállapodásokat:
    • bármikor, és nem korlátozódik egy adott időpontra vagy időszakra történő felmondásra;
    • legalább ugyanolyan módon, mint ahogyan azokat megkötötte;
    • bármikor, ugyanolyan felmondási idővel, mint amilyet a Vállalkozó saját maga számára előírt.
  4. A termékek (beleértve a villamos energiát is) vagy szolgáltatások rendszeres szállítására vonatkozó, határozott időre kötött megállapodás nem hosszabbítható meg automatikusan vagy nem újítható meg határozott időre.
  5. Az előző bekezdéstől eltérően a napilapok, napilapok, hetilapok és folyóiratok rendszeres kézbesítésére vonatkozó határozott időtartamra szóló szerződés hallgatólagosan meghosszabbítható legfeljebb három hónapos határozott időtartamra, ha a fogyasztó a meghosszabbított szerződést a meghosszabbítás végére legfeljebb egy hónapos felmondási idővel felmondhatja.
  6. A határozott időre kötött és a termékek vagy szolgáltatások rendszeres szállítására kiterjedő megállapodás csak akkor hosszabbítható meg hallgatólagosan határozatlan időre, ha a fogyasztó azt bármikor, egy hónapos felmondási idővel felmondhatja. A felmondási idő legfeljebb három hónap, ha a szerződés napilapok, újságok, hetilapok és magazinok rendszeres, de havonta egyszernél ritkábban történő szállítására vonatkozik.
  7. A napilapok, újságok, hetilapok és magazinok rendszeres kézbesítésére vonatkozó, korlátozott időtartamú megállapodás (próba- vagy bevezető előfizetés) nem újul meg hallgatólagosan, és a próba- vagy bevezető időszak után automatikusan megszűnik.
  8. Ha a szerződés időtartama meghaladja az egy évet, a Fogyasztó egy év elteltével bármikor felmondhatja a szerződést egy hónapnál nem hosszabb felmondási idővel, kivéve, ha az ésszerűség és a méltányosság ellenáll a megállapodás szerinti időtartam lejárta előtti felmondásnak.

cikk - Fizetés

  1. Ha a szerződés vagy a kiegészítő feltételek másként nem rendelkeznek, a fogyasztó által fizetendő összegeket a gondolkodási idő leteltét követő 14 napon belül kell kiegyenlíteni, vagy ha nincs gondolkodási idő, akkor a szerződés megkötését követő 14 napon belül. Szolgáltatás nyújtására vonatkozó megállapodás esetén ez az időszak azon a napon kezdődik, amikor a Fogyasztó megkapta a megállapodásról szóló visszaigazolást.
  2. Fogyasztóknak történő termékértékesítés esetén az Általános Szerződési Feltételekben nem megengedett 50%-nál nagyobb mértékű előlegről tárgyalni. Ha előlegfizetésben állapodtak meg, a Fogyasztó a megállapodás szerinti előleg megfizetése előtt nem érvényesíthet semmilyen jogot a szóban forgó megrendelés vagy a szóban forgó szolgáltatás(ok) teljesítésével kapcsolatban.
  3. A Fogyasztó köteles haladéktalanul tájékoztatni a Vállalkozót a megadott vagy meghatározott fizetési adatokban esetlegesen előforduló pontatlanságokról.
  4. Amennyiben a Fogyasztó nem teljesítette fizetési kötelezettségét (kötelezettségeit) időben, és a Vállalkozó felhívta a Fogyasztó figyelmét a késedelmes fizetésre, és 14 napot adott a Fogyasztónak a fizetési kötelezettség teljesítésére, a Fogyasztónak a fizetendő összeg után a törvényes kamatot kell fizetnie, és a Vállalkozó jogosult a Fogyasztót terheli a peren kívüli behajtás költségeivel. Ezek a peren kívüli behajtási költségek legfeljebb 15%-ot tesznek ki a 2 500 euróig fennálló összegek esetében, 10%-ot a további 2 500 euró esetében és 5%-ot a további 5000 euró esetében, de minimum 40 euró. A vállalkozó a fogyasztó javára eltérhet a fent említett összegektől és százalékos arányoktól.

16. cikk - Panaszolási eljárás

  1. A vállalkozó jól közzétett panaszeljárással rendelkezik, és a panaszt e panaszeljárás szerint kezeli.
  2. A szerződés teljesítésével kapcsolatos panaszokat a fogyasztónak a hibák felfedezését követő ésszerű időn belül teljes körűen és világosan leírva kell benyújtania a vállalkozóhoz.
  3. A vállalkozóhoz benyújtott panaszokat a beérkezéstől számított 14 napon belül megválaszolják. Ha a panasz előreláthatólag hosszabb feldolgozási időt igényel, a vállalkozó a 14 napos határidőn belül válaszol, értesítést küld a panasz beérkezéséről és jelzi, hogy a fogyasztó mikor számíthat részletesebb válaszra.
  4. A termékkel, szolgáltatással vagy a vállalkozó szolgáltatásával kapcsolatos panaszt a Stichting Webshop Keurmerk weboldalának fogyasztói oldalán található panasztételi űrlapon keresztül is be lehet nyújtani(link). A panaszt ezután az érintett vállalkozónak és a Stichting Webshop Keurmerknek is elküldik.
  5. A Webshop Keurmerk nem kezeli a vitát, illetve nem szünteti meg az ügyintézést, ha a vállalkozó fizetési haladékot kapott, csődeljárás alá került, vagy ténylegesen megszüntette üzleti tevékenységét, illetve a Webshop Keurmerk felfüggesztette vagy törölte a webáruházat.
  6. A Webshop Keurmerk csak akkor foglalkozik a jogvitával, ha a fogyasztó ésszerű időn belül előzetesen benyújtotta panaszát a vállalkozónak.
  7. A vitát legkésőbb a vita felmerülésétől számított tizenkét hónapon belül írásban kell benyújtani a Webshop Keurmerknek.
  8. Az európai OVR-platformon keresztül is lehet panaszt tenni(link).

17. cikk - Jogviták

  1. A vállalkozó és a fogyasztó közötti olyan szerződésekre, amelyekre a jelen általános szerződési feltételek vonatkoznak, kizárólag a holland jog alkalmazandó. Még akkor is, ha a fogyasztó külföldön él.
  2. A bécsi adásvételi egyezmény nem alkalmazandó.

cikk - Kiegészítő vagy eltérő rendelkezések

A kiegészítő rendelkezések vagy a jelen feltételektől való eltérés nem lehet a fogyasztó hátrányára, és azokat írásban vagy olyan módon kell rögzíteni, hogy a fogyasztó számára hozzáférhető módon, tartós adathordozón tárolhatók legyenek.

19. cikk - A Stichting Webshop Keurmerk általános szerződési feltételeinek módosítása

Ha a Stichting Webshop Keurmerk változtatásokat eszközöl, a vállalkozót a hírlevélben tájékoztatjuk, és a legújabb feltételeket a weboldalunkon(https://www.keurmerk.info/nl/algemene-voorwaarden/) tesszük közzé.

A jelen feltételek módosításai csak a megfelelő módon történő közzétételt követően lépnek hatályba, azzal a feltétellel, hogy az ajánlati idő alatt bekövetkező változások esetén a fogyasztó számára legkedvezőbb rendelkezés lesz irányadó.

Cím Stichting Webshop Keurmerk:
Willemsparkweg 193,
1071 HA Amszterdam.

Webshop trustmark